Rubriky
Uncategorized

ACTA

Našel jsem pěkný dopis který apeluje na naše europoslance aby zabránili tajné podepsání smouvy ACTA, podle které vás mohou mimo jiné doživotně dopojit od internetu, pokud budou mít nahrávací společnosti podezdření, že stahujete „nelegální obsah“. Smlouva je tajná, protože skupiny, které ji vytváří, si nepřejí, aby se o tom veřejnost dověděla.

Pokud na tom chcete něco změnit, můžete odeslat například takový to dopis svým oblíbeným europoslancům. Někteří vám i odpoví.

Text dopisu se odkazuje na nedávnou výzvu poslanců o transparentnější průběh schvalování, kterou má na svědomi také naše europoslankyně Roithová (KDU/ČSL).

Text dopisu:

Vážená paní poslankyně, Vážený pane poslanče,
jak možná víte, přibližně od roku 2006 spolu jednají vlády nejvyspělejších zemí světa (včetně Evropské komise) o nové mezinárodní smlouvě jménem „Anti-Counterfeiting Trade Agreement“ (zkráceně ACTA), která se týká především autorského práva a jeho vynucování. Jednání jsou však, bohužel, přísně tajná a přesný obsah připravované smlouvy je laické i odborné veřejnosti neznámý.
Dosud uniklo na veřejnost několik částí této smlouvy. Ty naznačují, ze ACTA může být velmi nebezpečná nejen přímo pro pojímání autorského práva, ale i obecně pro právo na soukromí, svobodu slova, lidskou tvořivost, důstojnost a občanskou společnost. Nejkřiklavějším příkladem budiž kriminalizace zprostředkovatelů datové komunikace – to je podobné případu, kdyby byl pošťák hnán před soud jako spolupachatel za to, že doručil dopis, ve kterém, dejme tomu, odesilatel vydírá adresáta. Dalším důsledkem ACTA může být zásadní a razantní zpřísnění hraničních kontrol, kdy celník bude mít právo kontrolovat i obsah turistova notebooku, hudebního přehrávače nebo mobilního telefonu, a dokonce jej potom i zabavit nebo zničit – a to vše bez jakéhokoli důvodného podezření.
Proto Vás jako poslance Evropského parlamentu z naší země prosím,
podpořte výzvu, kterou vypracovali Zuzana Roithova (CZ, EPP), Stavros Lambrinidis (GR, S&D), Alexander Alvaro (DE, ALDE) a Françoise Castex (FR, S&D) a která má za cíl jednání o ACTA zprůhlednit a zajistit, že nebude přijat zákon, který by byl nespravedlivý nebo špatný (kopii výzvy přikládám k emailu);
zasaďte se o to, aby naše nezpochybnitelná lidská práva, nezbytná pro rozvoj svobodné a demokratické společnosti, nebyla pošlapána – ať už smlouvou ACTA, nebo jakýmkoli jiným zákonem, mezinárodní dohodou, či nařízením.
Srdečně Vám za to děkuji.
S pozdravem
Jméno Příjmení (pokud možno, tak i s tituly)
Zaměstnání
Město kde bydlím

Seznam poslanců, kde si můžete najít své oblíbené europoslance, kterým chcete napsat, je možné najít na webu europarlamentu. Není tam e-mail na Jana Zahradila (ODS), asi si nepřeje, aby ho lidé otravovali. Seznam je vhodné vložit do pole BCC, aby přišel e-mail každému zvlášť.

Zde jsem e-mailové adresy shromáždi:

jan.brezina@europarl.europa.eu, milan.cabrnoch@europarl.europa.eu, robert.dusek@europarl.europa.eu, hynek.fajmon@europarl.europa.eu, richard.falbr@europarl.europa.eu, jiri.havel@europarl.europa.eu, jaromir.kohlicek@europarl.europa.eu, edvard.kozusnik@europarl.europa.eu, jiri.mastalka@europarl.europa.eu, miroslav.ouzky@europarl.europa.eu, pavel.poc@europarl.europa.eu, miloslav.ransdorf@europarl.europa.eu, vladimir.remek@europarl.europa.eu, libor.roucek@europarl.europa.eu, ivo.strejcek@europarl.europa.eu, evzen.tosenovsky@europarl.europa.eu, oldrich.vlasak@europarl.europa.eu, jan.zahradil@europarl.europa.eu

Mail na poslankyni Roithovou, která zřejmě pracuje na zprůhlednění celé věci, té posílám extra gratulační dopis:
zuzana.roithova@europarl.europa.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..